Prgaue By LARP, 9. ročník; 21 - 23. 4. 2017
Co je to Prague by Larp?
Prague by Larp

Prague By Larp je reinkarnací Pražského larpvíkendu, tedy festivalem komorních larpů, které Vám Prague by Night sesypalo na jednu hromadu.

Pražský larpvíkend vznikl již před řádkou let a za přispění mnoha tvůrců z larpové komunity Vám přináší spoustu neopakovatelných zážitků.

Ať už jste zkušení hráči nebo jste larp zatím nehráli, přijďte ztvárnit zajímavou roli a prožít jedinečné příběhy.

Dění okolo PBL
4|21 2017
Obrázek pro novinku Volná místa na PbL

Volná místa na PbL

Pro nedostatek přihlášených hráčů jsme byli nuceni zrušit hru Buřti.

Stále je volné místo pro jednu hráčku na pátečný Stezky šamanů, pro jednoho pána na sobotní Čí sny sníš a jedno místo pro kohokoli na nedělní Figurky.

… jednotlivé zobrazení

4|20 2017
Obrázek pro novinku NAVIGACE PO PBL 2017

NAVIGACE PO PBL 2017

Recepce bude k dispozici v DDM Praha 8 Spirála, kde si můžete vyzvednout tričko, placku a zeptat se nás na cokoliv :)

Vpřípadě potíží je na recepci telefon - +420 606 855 813


ODKAZ NA INTERAKTIVNÍ GOOGLE MAPU
, která vám ukáže všechny místa a kde se co hraje.

 

… jednotlivé zobrazení

4|19 2017
Obrázek pro novinku Zrušení her!

Zrušení her!

Pozor pozor, s lítostí musíme oznámit, že dnes v poledne budou z důvodu nízkého počtu přihlášných hráčů ZRUŠENY hry Konečná, vystupovat! a Cesta za snem.

Hra Buřti byla v programu přesunuta na sobotní dopoledne, místo zrušené Cesty za snem a doporučujeme ji mimo jiné jako náhradní variantu pro hráče, kteří byli původně přihlášeni na Cestu za snem.

… jednotlivé zobrazení

4|3 2017
Obrázek pro novinku Ohlášení nezaplacených her

Ohlášení nezaplacených her

Pozor pozor! Už za týden, tedy 10.4. ve 20:00, odhlásíme všchny hráče, kteří nebudou mít zaplaceno a uvolníme jejich místa dalším zájemcům. Ujistěte se proto prosím, že vaše platba odešla nebo odjede v průběhu tohoto týdne.

Pokud si chcete ověřit, zda peníze dorazily, můžete se podívat na online výpis z našeho transparentního účtu.

… jednotlivé zobrazení

Další
Co si můžete zahrát na PBL 2017?
3|24 2017
Obrázek pro článek Smečka

Smečka

Po zničujícím lesním požáru, který spálil její loviště, putuje krajinou smečka vlků. Budou schopni nalézt ztracený ráj, kam je hodlá zavést toulavý pes? Nebo je legenda o bezpečném místě přivede do záhuby? Kdo zanechal v krajině podivné předměty, kterým žádné ze zvířat nerozumí? Dočkají se ti, kteří jdou za Smaragdovou hvězdou spasení?

Přečíst celé…

3|23 2017
Obrázek pro článek Buřti

Buřti

Konečně, vytoužená dovolená je tady. Co víc by si člověk mohl po studené zimě přát než rodinnou dovolenou u moře. Možná na sebe celý rok štěkáme, ale to je jen tou únavou a spoustou práce. Na každého toho někdy může být moc. Tady si sebe ale užijeme v klidu a pohodě. Máme na sebe čas, kolem jen slunce, moře, pláž… Jenže na té se válí vyplavené velryby. V plavkách.

Přečíst celé…

3|20 2017
Obrázek pro článek Figurky

Figurky

„Každý sme figúrkami na šachovnici osudu, o tom ako sa môžme hýbať často nerozhodujeme sami. LARP figúrky je scénovaná hra zameraná na emócie a vlastnú invenciu ktorú sú hráči ochotný vložiť do hry. To kde ani kedy sa príbeh odohráva vôbec nie je dôležité, môže to byť USA alebo staroveký rím. Pripravte sa na zážitok hojne využívajúci prvky improvizačného divadla na hraniciach žánru larp“

Přečíst celé…

3|20 2017
Obrázek pro článek Iure

Iure

Je to jako probuzení ze spánku. Z dlouhého spánku. A jak realita pomalu prosvítá skrze
závoj snu, v hlavě začínají vířit tíživé otázky: „Kde to jsem? Jak jsem se sem dostal? Co se
stalo?...“. A hlavně ta nejdůležitější: „KDO jsem?“... Otevíráš oči. V útulné místnosti hledíš do
tváří, které odráží stejný zmatek, jaký právě pociťuješ i ty. Čtyři osoby. Stejně oblečené, jako ty.
Každá má na hrudi štítek se jménem, které je pro tebe stejně cizí, jako to tvoje. A všechny pohledy
směřují k obálce na stole. Po chvíli napjatého ticha se jeden z vás osmělí, bere obálku do ruky,
otevírá ji a k údivu vás všech nahlas odříkává první slova toho dopisu. „Vážená poroto...“

Přečíst celé…

3|20 2017
Obrázek pro článek Hra

Hra

Vážená paní / Vážený pane, přijměte, prosím, laskavé pozvání na jeden mimořádný
večírek s mimořádnými hosty. Věřím, že na tento večírek budete vzpomínat do konce Vašeho života.
Rozhodnete-li se moji nabídku přijmout, dostavte se, prosím, na adresu 1727 Salisbury Street, St.
Louis dne...

Přečíst celé…

3|16 2017
Obrázek pro článek Konečná, vystupovat!

Konečná, vystupovat!

DOPORUČUJEME BRŇÁKŮM, HRAJE SE V PÁTEK PO CESTĚ VLAKEM DO PRAHY.

Novinka, která bude mít na letošním festivalu premiéru, se odehrává ve skutečném vlaku a v reálném čase, během cesty z Brna do Prahy. Hráči prožívají své příběhy mezi ostatními cestujícími, s kterými můžou, ale nemusí interagovat. Příběh se odehrává v alternativní současnosti, za hlubokého socialismu. Známí a sousedi z jedné brněnské bytovky se potkávají ve vlaku. Jsou to lidé různých generací, názorů i osudů, které se navzájem proplétají. Každý si žije po svém, někdo měl štěstí víc, někdo míň, stejně ale musí každý nakonec volit, jakou cenu je ochoten za svou spokojenost zaplatit.

Přečíst celé…

3|16 2017
Obrázek pro článek Never let me go

Never let me go

V okamžiku smrti prý každému hlavou proletí celý jeho život. Chvíle štěstí, chvíle smutku. Velká vítězství. Velké prohry. Osudové lásky. Osudové chyby. Osudová rozhodnutí, která navždy změní náš život. Tyto vzpomínky přichází, ať už nás smrt zastihne kdekoliv. Na operačním stole, na smrtelné posteli, v zákopech vykopaných samotnou válkou či jinde. Každý člověk se snaží najít ve svých vzpomínkách tu, která mu jasně dokáže, že zde po něm cosi zůstává a přežívá jej. Vzpomínku, která ukáže, jaký měl jeho život smysl...

Co tu zůstane po Vás?

Přečíst celé…

3|16 2017
Obrázek pro článek Stezky šamanů

Stezky šamanů

Tři kmeny žijí v Údolí od nepaměti a pod vedením svých šamanů dokázali zatím vždy překonat vzájemné rozpory i každou překážku, kterou před ně osud postavil. Jako pokaždé, když na některý z kmenů přijdou těžké časy, scházejí se šamani na místě mimo náš svět, aby se poradili s duchy elementů a našli řešení. Návštěva světa duchů není nikdy obyčejný zážitek a šamani tentokrát cítí, že je ve hře možná něco víc než obvyklé spory o loviště a posvátné místa. Něco, co by mohlo život v Údolí od základů změnit. Co bude nakonec nejdůležitější - osud rodné země, kmenů, nebo šamanů samotných?

Přečíst celé…

3|16 2017
Obrázek pro článek Čí sny sníš

Čí sny sníš

Jedná se o velmi experimentální larp, ve kterém se vůbec nemluví. Je postavený na vnímání
hudby a neverbální komunikaci. Nemusíte umět tančit, existuje mnoho jiných způsobů vyjádření –
postoj, pohled, dotek, pohyb. Hra je poetická, silně prožitková a do určité míry abstraktní.

Přečíst celé…

3|16 2017
Obrázek pro článek Prom

Prom

Znáš to. Nejkrásnější holky ze školy jsou roztleskávačky a chodí jenom s fotbalistama. Fotbalisti zesměšňujou geeky, ale ti jim stejně nakonec ukážou, kdo má navrch. Všichni podceňují holky a kluky z glee clubu, kteří žijí pro svůj sen, že se jednou stanou hvězdou. High class jsou budoucí studenti Harvardu, šéfové nadnárodních korporací a elita národa. Kdo by čekal, že dost možná budoucí prezident USA bude pokukovat po té nenápadné holce, která nikam nezapadá?

Přečíst celé…

3|13 2017
Obrázek pro článek Cesta za snem

Cesta za snem

Cesta za snem je larp inspirovaný uprchlickou krizí. Nestaví se na žádnou stranu, nechce nikoho přesvědčovat. Umožňuje hráčům prožít pár hodin v kůži těch, kteří utíkají ze své vlasti za svým snem. Pro někoho je tím snem luxusní život v bohaté zemi, pro někoho přežití. Ne všechny sny jsou mírumilovné a přátelské. Cesta je ale stejná pro všechny, plná neporozumění, strachu, nepohodlí a ústrků. Nikdo neví, zda na její konec dojdou všichni a zda svůj sen opravdu naleznou.

Přečíst celé…

3|13 2017
Obrázek pro článek Kvarteto

Kvarteto

Komorní LARP o smyčcovém kvartetu na přelomu 70. a 80. let dvacátého století. Skladba o čtyřech větách pro šest hráčů a železnou oponu.

Píše se rok 1980. Váš život je kontrolován státem, to jest komunistickou stranou. Jste sledováni. Na všechno jsou záznamy, kdo jsou vaši rodiče, co si myslíte, s kým se stýkáte, o čem mluvíte. Uděláte vtip na komunisty před nesprávným člověkem a letíte ze školy.

Byli vaši rodiče s v šedesátém osmém roce proti ruským okupantům? Nejen jejich kariéra, ale i ta vaše je v koncích. Jste věřící? Nepůjdete studovat. Máte nepohodlné názory? Vaši sourozenci neudělají maturitu.

Jsou vaši ve straně? Dobře! Jsi ty sám ve Svazu Socialistické Mládeže? Dobře! Budou na tebe hodní. Možná. A možná po tobě budou něco chtít. Spolupráci, donášet na kamarády, na kolegy, rodinu.

Přečíst celé…

3|13 2017
Obrázek pro článek Equilibrium

Equilibrium

"Slečno Lano, dáte si čaj?"
"Ne, díky."
"Myslel jsem si, že odmínete. K té naší věci ... připadá vám rozumné vydat se jako žena na takovou nebezpečnou výpravu? Jiné ženy ve vašem věku holdují spíše plesům, piknikům v parku či letním vyjížďkám na koni."
"Zajímavé. Můžeš to zkusit říct bouchačce, co právě míří na tvoje koule."

Přečíst celé…

3|13 2017
Obrázek pro článek Jiní

Jiní

Blíží se konec devatenáctého století a život v malé irské vesničce plyne tak, jak plynul vždycky. Jistě, sem tam se něco změní - tu přibyde nová škola, tu se objeví nový nájemník pro starý opuštěný domek, ale jinak je vše tak, jak má být. Vesničané poctivě navštěvují nedělní mše a než večer vychrstnou vědro s vodou ze dveří, nikdy nezapomenou zavolat nejprve do tmy a varovat tak skřítky a víly, co by se snad mohli promenádovat v okolí. Urazit Dobrý lid, to by si jeden zavařil! A život by takhle pokojně plynul dál, kdyby jednoho dne nezmizela jedna z mladých vesnických žen beze stopy. Můžou za to víly, nebo je všechno ještě úplně jinak?

 

 

Přečíst celé…

Další